Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri UH-X helikopterinin ilk prototipi Japonya’da görüntülendi

UH-X helikopterinin ilk prototipi Japonya’da görüntülendi

0

Hollada askeri dergisi, Scramble Magazine, Subaru Corporation’un Utsunomiya’daki fabrikasında UH-X helikopterinin ilk prototipini görüntüledi.

Geçtiğimiz günlerde Bell 412EPI versiyonu olan prototip, Subaru Corporation fabrikasında tamamen Japon Kara Kuvvetleri kamuflajıyla kaplı halde görüntülendi.

Yeni UH-X helikopteri, Bell Helikopter’in Bell 412EPI platformu temelinde ve bu helikopterin geliştirilmesi sonucu Japon Kara Kuvvetlerinin mevcut UH-XJ helikopter filosunun yerini alacak. UH-XJ’nin mirasçısı olacak olan UH-X, JGSDF (Japan Ground Self- Defense Forces) tarafından yük ve personel taşınmasında kullanılacak.

Fuji Heavy Industries üretim hattının ölçeklendirilmesine yardımcı olmak için;  “Bell 412 EPI Advanced” olarak adlandırılan bir sivil model, yerel satış için kullanılabilir hale getirilecek. Bell Japonya başkanı Richard Thornley, iki helikopterin üretim hattının yirmi yıl veya daha uzun süre çalışacağını tahmin ediyor.

Daha önce belirtildiği gibi, Bell Helikopter, uzun vadeli partner olarak gördüğü Fuji Heavy Industries ile 150 UH-X çok maksatlı helikopter için sözleşme imzaladı.

Bell 412EPI, en zorlu iklim koşullarında güvenilirliğiyle şüphe edilmeyecek bir üne sahip. Çok yönlü kabin, herhangi bir özel görev ihtiyacına uygun bir dizi seçenek barındırmakta. Ek olarak, Bell 412EPI ile kalkış kapasitesi 600+ lbs artırılırken, gerekli minimum helikopter pisti boyutu 60 ft. gibi bir boyuta düşürüldü.

Bu tür geliştirmelerin, son derece yetenekli Bell 412 platformunun kullanılabilirliğini gelecekte genişleteceği tahmin ediliyor. Fuji-Bell ekibi, geliştirilmekte olan UH-X programının yanı sıra, program aracılığıyla küresel ticari pazar kapasitelerini geliştirmeye odaklanmış durumda.

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

NATO 9’uncu Airbus A330 çok rollü tanker uçağı siparişini verdi

NATO Destek ve Satın Alma Ajansı (NSPA) ek bir Airbus A330 MRTT siparişi verdi. Airbus, Av…