Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Wattozz ile gündeme gelen Albayraklar Savunma sektörden çekiliyor

Wattozz ile gündeme gelen Albayraklar Savunma sektörden çekiliyor

0

Vatoz balığı biçiminde insansız denizaltı aracı hedefi ile gündem olan Albayraklar Savunma A.Ş. hisselerini satışa çıkartarak sektörden çekilme kararı aldı.

Albayraklar Holding’e bağlı Albayraklar Savunma firmasının hisseleri yönetim kurulu kararıyla satışa çıkartıldı. Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak yaptığı yazılı açıklamada çok sayıda ürün geliştirdiklerini ve aldıkları çok sayıda siparişi (~750 bin adet elektroşok) seri üretime geçirmek için yeterli yatırım desteğini bulamadıklarını iddia etti.

Mali sebepler neticesinde Ar-Ge çalışmalarının durduğunu belirten Albayrak firmanın üzerindeki ürünlerin patent ve marka hakları ile birlikte satışa çıkarılması kararını aldıklarını belirtti.

Albayraklar Savunma Wattozz Silahlı İnsansız Deniz Aracı (SİDA) animasyonu ile gündeme gelmiş daha sonra Wattozz Elektroşok silahı ve Wattozz T61 tabanca bastırıcı ürünlerini tanıtmıştı. Wattozz SİDA animasyonu gösterime girdiği günden bugüne birçok destek ve eleştiriyi beraberinde getirmişti. Nitekim ürün lansman tarihinden aylar sonra dahi ürün ile ilgili herhangi bir bilgi ve tanıtım yapılmamış ancak firmanın çok farklı ürünler üzerindeki reklam çalışmaları göze çarpmıştı.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Avustralya Kraliyet Donanmasına insansız sualtı aracı indirme ve kurtarma sistemi

Thales, Avustralya Kraliyet Donanması için insansız sualtı aracı için indirme ve kurtarma …