Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Asisguard ve Tübitak Sage TOGAN’ı SONGAR’a entegre etti

Asisguard ve Tübitak Sage TOGAN’ı SONGAR’a entegre etti

0

Silahlı drone’lar konusunda özgün çalışmalara imza atan ASİSGUARD, TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen TOGAN 81 mm akıllı havan mühimmatını SONGAR drone’a entegre etti.

10 km yarıçaplı menzil içerisinde görev icra edebilen SONGAR gerçek zamanlı görüntü aktarımı yapabilen millli drone sistemi çözümüdür. TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen boyut, maliyet etkinlik ve hassas vuruş kabiliyetleri ile öne çıkan TOGAN mühimmatı; SONGAR Drone sisteminden atılarak önemli ve kompakt bir kabiliyet olarak karşımıza çıkıyor.

10 metre CEP değeri ile 35 metre öldürücü yarı çapa sahip TOGAN mühimmatı SONGAR ile birlikte kullanıldığında; uzak mesafeden tehlikeli hedeflerin maliyet etkin ve güvenli biçimde etkisiz hale getirilmesi açısından kritik önem taşıyor. Bu tarz çalışmalar ortaya çıkan sistemler kadar firmaların iş birliği ve müşterek inovasyon kabiliyetlerini geliştirmeleri açısından da büyük önem taşıyor.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen TOGAN mühimmatı daha önce Hürkuş’un silahlı versiyonunda test edilmişti.

TOGAN entegre edilmiş SONGAR’ın test görüntüleri:

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD, NATO bünyesindeki dört uçağını Afgan Hava Kuvvetlerine teslim etti

ABD, 17 Eylül 2020 tarihinde, NATO bünyesinde işletilen dört adet A-29 Super Tocano uçağın…