ZPT

0
Envanterde

 

OTOKAR ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI, 8 kişiye kadar sürücü, komutan ve teçhizatlı personeli en zor koşullarda bile rahat bir ortamda göreve taşır. Ergonomik personel koltukları, muharebe tipi emniyet kemerleri, kliması ile mürettebatın konforunu artırırken, iki yan kapısı ve iki parçalı arka kapısı ile gerektiğinde hızlı tahliye imkanı sağlar. Araç, geniş görüş açısı, kolayca erişilebilen araç kumandaları ile sürücüye de ergonomik bir ortam sunar. Ayrıca araç içindeki konforu daim kılmak için tavandaki emici fanı araç içinde oluşabilecek barut gazının tahliye eder.

OTOKAR ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI, kendini dünya çapında kanıtlamış motor şanzıman ve aksları ile mükemmel süspansiyonuna sahip. Devamlı 4 tekerli çekiş, kilitlenebilir merkezi diferansiyel, uzun kurslu ve helezon yaylı süspansiyon en iyi arazi kabiliyetini sağlıyor. Patlak gider muharebe tipi lastikler, yüksek ivmelenme, dar dönme çapı OTOKAR ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI’yı her türlü görev için ideal kılıyor.

OTOKAR ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI, taşıdığı mürettebata 30 m mesafeden 7.62 mm standart NATO yuvarlak uçlu mermilere karşı üstün koruma sağlıyor. Gövde ve tavan, 90 derece atış açısında bile koruma sunarken, tabandaki kompozit malzemeden üretilmiş zırhı, el bombası şarapnel etkisine ve anti-personel mayınlarına karşı korur. Gövde ile eşdeğer korumalı olan tüm camlarda araç içine parça dağılmasını engelleyen özel polikarbonat malzeme kullanılması ekibin görevi güven içinde yerine getirmesine imkan
verir.

Düşük silueti ve balistik koruması ile dikkat çeken OTOKAR ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI, dünyada en sıcak çatışma bölgelerinden sınır güvenliğine kadar farklı görevlerde, değişik coğrafyalarda kendini ispatlıyor. OTOKAR ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI, en iyi hizmet için dünyanın en güvenilir mekanik aksamlarından, en zorlu arazi koşullarında kendini ispatlamış Land Rover Defender aracı ile ortak mekanik parçaları kullanır.

Kullanıcılar: Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı,

Bahreyn, Bangladeş, Cezayir, Irak ve Pakistan

 

Teknik Özellikler

Uzunluk

Genişlik

Yükseklik

Zemin Yüksekliği

Aks Açıklığı

Muharebe Ağırlığı

Motor

Şanzıman

Transfer Kutusu

Ön/Arka Aks

Süspansiyon

Fren Sistemi

Lastik Tipi

Elektrik

Direksiyon

Yakıt Tankı

Azami Hız

Statik Yan Eğim Açısı

Tırmanma

Sudan Geçiş

Dönme Yarıçapı

Dik Engel Tırmanma

Yaklaşma Açısı

Uzaklaşma Açısı

4150 mm

1810 mm

2750 mm

230 mm

2794 mm

4100 kg

Turbo dizel 122 BG

Mekanik 6 hızlı

Sürekli dört çekişli

Tek hızlı spiral dif.

Helezon yaylar

Ön ve arka disk fren

235/85 R16 patlak-gider

12 Volt

Hidrolik takviyeli

82 It.

125 km/h

%30

%60

600 mm

6.7 m

315 mm

45° (vinçsiz)

32°

 

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

TOMA | Katmerciler

Katmerciler, güvenlik güçlerinin çeşitli tip ve özellikteki Toplumsal Olaylara Müdahale Ar…