Anasayfa Haberler Genel Haberler ABD, XQ-58 Valkyrie’nin F-35A ve F-15EX’ten kontrol edilmesi için çalışıyor

ABD, XQ-58 Valkyrie’nin F-35A ve F-15EX’ten kontrol edilmesi için çalışıyor

0

ABD Hava Kuvvetleri insansız hava araçlarını en son teknoloji savaş jetleri olan F-35A ve F-15EX’ten nasıl kontrol edeceğini araştırıyor.

İnsansız hava araçları, gökyüzünde hava tehditlerine karşı taramalar yapacak ve insanlı hava araçlarına destek olarak kullanılacak. Hava Kuvvetleri’ndeki robotik uçan araçlar, XQ-58A Valkyrie insansız dronları olacak.

F-35A Joint Strike Fighter ve F-15EX Eagle’ın gelecekteki sürümleri, birden fazla yarı otonom uçan hava aracını kontrol etmek için donanım ve yazılımla donatılacak. Hava Kuvvetleri, F-15EX ve F-35A Blok 4 savaşçılarını, Skyborg girişiminin veri bağlantılarını ve işlemcilerini barındıracak şekilde değiştirmek için Boeing ve Lockheed ile görüşüyor.

Skyborg, Hava Kuvvetleri’nin insanlı hava araçlarına savaşa esnasında eşlik edebilecek avcı tarzı dronları geliştirmeye yönelik çok büyük bir programdır. İnsanlı hava aracındaki pilotun daha büyük bir destek uçağındaki bir kontrolörün veya yerdeki bir kişinin kontrolü altında kalmasını sağlayan bir programdır. Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı, uçak yapımcısı Kratos’un XQ-58 Valkyrie pilotsuz avcısını da deniyor.

Yeni F-15 varyasyonu F-15EX’in detayları

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Terör örgütü YPG/PKK’nın işbirlikçisi ANTIFA, ABD’de şiddeti artırıyor

Dünyada birçok ülkede faaliyet gösteren sol görüşlü bir örgüt olan ANTIFA, günümüzde ABD&#…