Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Airbus, Alman Eurofighter pilotlarının eğitim kabiliyetlerini artırıyor

Airbus, Alman Eurofighter pilotlarının eğitim kabiliyetlerini artırıyor

0

Airbus, Almanya Laage’deki Ana İşletme Üssünde (MOB) Eurofighter Pilot Yapay Eğitim Sistemini (PSTS) genişletmek için iki sözleşme imzaladı.

Şirket ayrıca tüm Eurofighter MOB’larında simülatör kokpitlerini sunacak. PSTS konsorsiyumu, ana yüklenici olarak Airbus Defence and Space, Indra ve Airbus-CAE’den oluşuyor.

İlk sözleşme, Laage’deki mevcut Tam Görev Simülatörlerinin (FMS) ve Kokpit Eğitmenlerinin (CT) yükseltilmesini ve yeni standarda göre iki ek FMS sağlanmasını ve eğitim kapasitesini 2’den 4 simülatöre yükseltmeyi kapsıyor.

Sistemlerin teslimatı ile Alman Hava Kuvvetleri tek bir noktada dört uçağın eğitimini ve dağıtılmış ağ bağlantılı yerlerde çoklu eğitim gerçekleştirebilecek kapasiteye ulaşacak.

İkinci sözleşme, Neuburg, Laage, Wittmund, Nörvenich ve Airbus Manching’deki Merkezi Entegrasyon Tesisinde tüm Alman Eurofighter üslerinde FMS ve CT’deki 10 kokpitin değiştirilmesini içeriyor. Alman MOB’ları için tüm PSTS kokpitleri, yeni geliştirilen bir baş üstü ekranı (HUD) da dahil olmak üzere eksiksiz bir kokpit ekranı ve kontrol paneli paketi ile donatılacak.

Tüm kokpitler gece görüş gözlüğü ile uyumlu olacak. PSTS içinde modern kokpitlerin aynılarının tanıtılmasıyla, önümüzdeki on yıl içinde pilotun en iyi performansı sunmasını garanti etmek için tüm Eurofighter simülatörlerinin önemli bir alt sistemi yenilenecek.

Eurofighter Typhoon kokpiti. (Görsel: Airliners.net/Andre Garcez)

PSTS konsorsiyumu Alman ve İspanyol Savunma Bakanlıkları arasındaki bir işbirliği anlaşmasının sonucudur ve üç ortaktan oluşur: Airbus ana müteahhit olan Airbus Defence and Space, Indra ve Airbus-CAE’den oluşmaktadır.

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

İsrail Hava Kuvvetlerinin ikinci F-35Adir filosu “Güneyin Aslanları” hazır

İsrail Hava Kuvvetleri bünyesindeki ikinci F-35Adir filosu operasyonel kapasiteye getirild…