Anasayfa Haberler Genel Haberler BAE Pantsir modernizasyonu için sözleşme imzaladı

BAE Pantsir modernizasyonu için sözleşme imzaladı

0

Defence-Blog’un aktardığına göre Tuğgeneral Mohammed Hassaini’nin IDEX 2019 fuarının ilk gününde yaptığı açıklamada Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Pazar günü Rosoboronexport ile Pantsir-S1 hava savunma sistemlerinin yükseltilmesi için 12 milyon dolarlık bir sözleşme yaptığını söyledi.

Rus silah ihracat firması Rosoboronexport’un CEO’su Alexander Mikheyev, BAE ile Rusya’nın Pantsir-S1 hava savunma sistemi için yeni bir sözleşme imzaladığını da doğruladı. Mikheyev, “Emirates, Pantsir-S1 füze sistemini başarıyla işletiyor ve yeni bir modernizasyon programı talep ettik. Bu sistemler de dahil olmak üzere Rus sistemlerinin iş tecrübesi yüksek etkinliğini göstermiştir ” açıklamasında bulundu.

Açık kaynaklarda yer alan verilere göre, BAE ordusunun MAN SX45 araçlarına monte edilmiş 50 adet Pantsir-S1 sistemi var.

Rosoboronexport Pantsir-S1’in, askeri uçaklara, helikopterlere, hassas mühimmatlara, seyir füzelerine ve İHA’lara karşı hava sahası korumasını sağlamak için tasarlanmış, kendinden tahrikli, kısa-orta menzilli bir havadan havaya füze sistemi olduğunu belirtiyor.

Bu silah sistemi, İHA’lar veya küçük seyir füzelerinin kullanıldığı “satürasyon saldırılarına” karşı koymak için dakikada 10 hedefe ulaşmak üzere tasarlanmıştır. Havadaki hedeflere ek olarak, Pantsir silah sistemi el sanatları, piyadeler ve zırhlı araçlar gibi hem kara hem de deniz kaynaklı tehditlerle başa çıkabilir.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Azerbaycan Ordusu, Ermenistan’a ait OSA ve S-300 HSS’leri kamikaze İHA’larla vurdu

Azerbaycan Ordusu Dağlık Karabağ’da konuşlu Ermenistan hava savunma sistemlerini hed…