Anasayfa Haberler Boeing, Honeywell ve Rolls-Royce Deutschland, Almanya’da ortaklık kuruyor

Boeing, Honeywell ve Rolls-Royce Deutschland, Almanya’da ortaklık kuruyor

0

Boeing, Honeywell Aerospace ve Rolls-Royce Deutschland, Almanya’nın H-47 Chinook’u seçmesi durumunda ortaklık kurmaya hazır.

Boeing, Honeywell Aerospace ve Rolls-Royce Deutschland, Almanya hükümetinin Schwerer Transporthubschrauber (STH) ağır yük helikopteri gereksiniminde H-47 Chinook’u seçmesi durumunda T-55 motorunun servis içi desteğini sağlamak için bir anlaşmaya vardı.

Chinook Almanya Endüstri Ekibinin 2018’de kurulmasından bu yana Boeing, Luftwaffe’ye önümüzdeki birkaç on yıl boyunca Chinook’un yerel uzun vadeli hizmet desteği, bakımı ve eğitimini sağlamak için güçlü bir endüstri ekibi oluşturmaya devam ediyor. Ek olarak, Boeing’in endüstriyel planı, ülkede yüksek vasıflı işler yaratırken Alman ekonomik büyümesini de destekleyecek.

Boeing Defence Başkan Yardımcısı Michael Hostetter, “Honeywell, Rolls-Royce Deutschland ve endüstri ekip üyelerimiz arasındaki ortaklık, yirmi dört saat parça bulunabilirliği, NATO birlikte çalışabilirliği ve kolaylaştırılmış uçak bakım prosedürleri için yerleşik bir yerel tedarik üssü sağlıyor.” dedi. “Luftwaffe, H-47 Chinook’un herhangi bir göreve hazır olmasını sağlayan eğitim ve sürdürme çözümlerine erişebilecek.”

Anlaşmaya göre Honeywell, Luftwaffe tarafından çalıştırılan Chinook T-55 motorunun depo seviyesinde bakımını gerçekleştirmek için Almanya’daki ortağı olarak Rolls-Royce Deutschland’a lisans verecek. Honeywell Havacılık ve Uzay Mühendisliği Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Oliver Stucky, “Artan motor gücü ve performans artışı türevlerinin evrimi sayesinde, Honeywell’in T-55 motoru Chinook helikopterini yaklaşık 60 yıldır destekledi.” dedi. “Bu süre zarfında Honeywell, yaklaşık 12 milyon saatlik çalışma kaydeden 6.000’den fazla T-55 motor üretti. Boeing ve Rolls-Royce Deutschland ile ortaklığımız, Luftwaffe’ye Almanya’daki T-55 için birinci sınıf bir bakım,onarım ve revizyon tesisine erişim sağlayacak. Ülke içi konum, Luftwaffe’nin zorlu gereksinimlerini karşılamak için hızlı ve esnek karşılık sağlayacaktır.”

Rolls-Royce Deutschland Genel Müdürü Dr. Holger Cartsburg, “Bu ortaklık anlaşması, sektör liderlerini kendi alanlarında bir araya getiriyor. Honeywell ile uzun süredir devam eden yakın ilişkimiz, Alman Bundeswehr’in H-47 Chinook motorları için en başından itibaren birinci sınıf hizmet içi destek sağlayacaktır” dedi. “Onlarca yıldır, Alman tesislerimizdeki yüksek nitelikli uzmanlarımız, Alman silahlı kuvvetleri tarafından çalıştırılan çok çeşitli motorlar için kapsamlı hizmetler sağladı. Bugün yapılan duyuru, birinci helikopteri teslim etmek için birinci sınıf bir ekibin şimdiden hazırlandığını kanıtlıyor.”

H-47 Chinook

H-47 Chinook, Birleşik Devletler Ordusu envanterindeki en gelişmiş rotorlu nakliye aracıdır. Chinook, diğer herhangi bir ağır yük uçağının eşi benzeri olmayan bir performans ve çok yönlülük geçmişiyle, bugün kullanıma hazır en modern ve uygun fiyatlı çözümü sunuyor. NATO ülkeleri Kanada, Yunanistan, İtalya, İspanya, Türkiye, Hollanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından seçildiği üzere Chinook, Almanya’ya diğer helikopterlerin yapamayacağı birlikte çalışabilirlik sağlıyor.

Boeing Almanya Başkanı Dr. Michael Haidinger, “Rolls-Royce ve Honeywell ile olan genişletilmiş ortaklığımız, Almanya’daki H-47 için güçlü bir hizmet, bakım ve eğitim teklifi sunarken, aynı zamanda operasyonlarımızı Almanya’nın havacılık yapısına daha da entegre edecek.” dedi “Bu, Bundeswehr’in STH gereksinimleri için yerel endüstriyel primlerle nasıl güçlü ortaklıklar kurmaya devam ettiğimizin sadece bir örneği.”

Boeing, Almanya’da yerleşik ve büyüyen bir varlığa sahip. Şirket, Hamburg’dan Münih’e kadar 11 tesiste 1000’den fazla çalışanıyla Alman ekonomisine güçlü bir katkı sağlıyor. Tedarik zinciri ve diğer faaliyetler aracılığıyla binlerce ek istihdam sağlıyor. Boeing ve tedarik zinciri ortakları, Almanya çapında yerleşik tedarikçi ağıyla yılda yaklaşık 1,2 milyar dolar harcıyor. Almanya, Boeing için araştırma ve teknoloji ortaklıklarına yatırım yapmak için kilit bir pazardır. Boeing, Almanya’da iki araştırma sitesi kurdu: Münih’teki Research & Technology Office ve Digital Solutions & Analytics Lab Frankfurt. Alman endüstrisi, üniversiteler ve araştırma kuruluşları ile büyüyen teknoloji projeleri portföyüne yatırım yapmaktadır.

Boeing

Boeing, dünyanın en büyük havacılık şirketi ve ticari uçaklar, savunma, uzay ve güvenlik sistemleri ve küresel hizmetlerin önde gelen sağlayıcısıdır. ABD’nin lider ihracatçılarından biri olan şirket, 150’den fazla ülkede ticari ve devlet müşterilerini desteklemektedir. Boeing, dünya çapında 160.000’den fazla kişiyi istihdam etmekte ve küresel bir tedarikçi tabanının yeteneklerinden yararlanmaktadır. Bir havacılık ve uzay liderliği mirasına dayanan Boeing, teknoloji ve yenilikte liderlik etmeye, müşterileri için hizmet sunmaya, çalışanlarına ve gelecekteki büyümesine yatırım yapmaya devam ediyor.

Honeywell

Honeywell, havacılık ürünleri ve hizmetlerini içeren sektöre özel çözümler sunan bir Fortune 100 teknoloji şirketidir.Binalar ve endüstri için kontrol teknolojileri ve dünya çapında performans malzemeleri sağlar.Teknolojileri, dünyayı daha akıllı, daha güvenli ve daha sürdürülebilir hale getirmeye yardımcı oluyor. Uçakların, binaların, üretim tesislerinin, tedarik zincirlerinin ve çalışanların daha bağlantılı hale gelmesine olanak tanıyor.

Rolls-Royce Deutschland

Rolls-Royce, dünyayı hayati güç ihtiyaçlarına en temiz, en güvenli ve en rekabetçi çözümleri sunan en son teknolojilere öncülük etmektedir. Şirket, askeri nakliye ve devriye uçakları hava motorlarında pazar lideridir. Savaş, eğitim uçakları ve helikopterler dahil olmak üzere diğer sektörlerde güçlü pozisyonlara sahiptir. Almanya’da bir düzineden fazla farklı lokasyonda yaklaşık 10.000 çalışanıyla, Birleşik Krallık dışındaki herhangi bir ülkeden daha fazla iş gücüne sahiptir.

Rolls-Royce Deutschland, modern sivil ve askeri motorları geliştirme, üretme ve bakımını yapma lisansına sahip Almanya’daki tek uçak motoru üreticisidir. Şirket, Dahlewitz ve Oberursel’deki tesislerinde yaklaşık 3.800 kişiyi istihdam etmektedir. Şirketin 30 yıl önce kurulmasından bu yana, Rolls-Royce Deutschland’daki geliştirme programlarına ve ilgili altyapıya toplam 4,4 milyar € yatırım yapılmıştır.

İlgili Olarak

Almanya’da hava savunma sistemleri konusunda görüşmeler sürüyor

Boeing’den ABD özel kuvvetlerine yeni nesil “Chinook”

Araştırmayı seviyor, yabancı dil öğrenmeye istekli ve dili etkin kullanmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Prof. Dr. İsmail Demir’den 5. nesil F-35 ve Milli Muharip Uçak projelerine dair açıklama

Haziran 2017’den beri web sitesi, mobil uygulama ve sosyal medya platformlarından yayın ha…