Anasayfa Haberler Genel Haberler Defence Turk, Vizyoner Genç’e desteğini sürdürüyor

Defence Turk, Vizyoner Genç’e desteğini sürdürüyor

0

Defence Turk kurucularından Rasim Anıl Kunt, Vizyoner Genç Projesini yürüten TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş.’yi ziyaret etti.

Rasim Anıl Kunt, TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü Çağlar Demirkan ile Defence Turk’ün Vizyoner Genç platformuna hâlihazırda sağladığı destek ve önümüzdeki dönemde gündeme alınabilecek projeler üzerine görüştü. Ayrıca görüşmede savunma sanayii gelişmeleri ve sektörün ihtiyacı nitelikli insan kaynağının teminine yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu.

Vizyoner Genç, profesyonel hayat yolculuklarında gençlere yol göstericilik yapıyor

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı sorumluluğunda yürütülen bir Savunma Sanayii Akademi projesi olan Vizyoner Genç, savunma sanayii için nitelikli insan kaynağı temininin sürdürülebilir kılınması ile üniversite öğrencilerinin yerli ve millî üretim farkındalığına kavuşturulması amacıyla başlatıldı.

12 – 13 Aralık 2018’de Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde yapılan “Türk Savunma Sanayii Zirvesi”nde gerçekleştirilen tanıtımın ardından faaliyetlerine başlayan Vizyoner Genç, profesyonel hayat yolculuklarında gençlere yol göstericilik yapmayı hedefliyor.

ASELSAN A.Ş., HAVELSAN A.Ş., ROKETSAN A.Ş., STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş., Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., TÜBİTAK SAGE ve TÜBİTAK Uzay gibi kuruluşlara nitelikli insan kaynağı temini misyonunun yanı sıra, gençlere ilham verme görevini de üstlenen Vizyoner Genç sayesinde, staj ile iş ilanlarına ilave olarak hem sektörde yaşanan güncel gelişmelerin hem de kariyer hayatıyla ilgili faydalı bilgilerin geniş kitlelere ulaştırılması sağlandı. Bu amaçla yayımlanan yazılar; yapay zekanın tıp alanındaki etkilerinden mikro öğrenmeye, DDoS saldırılarından dijital okur yazarlığa, ağ merkezli muharebe konseptinden yönlendirilmiş enerji silahlarına kadar geniş bir konu yelpazesi oluşturdu.

Defence Turk; üniversitelerin savunma kulüpleri, toplulukları ve proje takımları ile gerçekleştirdiği söyleşileri hem Defence Turk’te hem de Vizyoner Genç’te yayımlayarak üniversitelilerin kendilerini ifade edebilecekleri ve projelerini paylaşabilecekleri bir ortam oluşturuyor. Ayrıca Defence Turk yazarlarının kaleme aldığı makaleler Vizyoner Genç blogunda yayımlanarak platform takipçilerinin istifadesine sunuluyor.

TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. Hakkında;

TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş., Türk Savunma Sanayii’ne öncülük eden T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının vizyonuyla uyum içerisinde, ülkemizin teknolojik gelişim hedeflerine hizmet etmek üzere, savunma sanayiimizin artan proje yükü ve teknolojik derinliği ile denk olarak kurulmuştur.

TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş., savunma sanayii sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, bu sektörde hizmet verecek olan profesyonellerin eğitimlerini vermektedir. Eğitimlerin, talepleri karşılayacak nitelikte olmasının yanı sıra, kurumlara özel eğitimler de olabilmektedir. Şirketimiz bünyesindeki uzman ekiplerle, sürekli değişen ve gelişen sektörün ihtiyaç duyduğu tüm mühendislik, IT, yazılım ve kişisel gelişim eğitimleri verilmektedir.

Şirketlerin ihtiyaç duyduğu yazılım ve grafik tasarım taleplerini, sektörde tecrübeli ekiplerimiz sürecin başından sonuna kadar yönetmekte; özgün, çözüm odaklı hizmet anlayışıyla süreci tamamlamaktadır.

İlgili olarak:

Türk Savunma Sanayii’nde kariyerin anahtarı Vizyoner Genç

Defence Turk; güvenlik güçleri personeline, savunma sanayii kurum ve kuruluşları ile araştırmacılara savunma ve güvenlik alanında bilgi ve haber takibi hizmeti sağlamaya adanmış bir platformdur.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Türkiye dünya havacılık kalite süreçlerine dahil oldu

SAHA İstanbul öncülüğünde Türkiye’nin havacılık sanayini oluşturan dev firmaların katılımı…