Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: S-400’ler henüz aktif değil

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: S-400’ler henüz aktif değil

0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  CNN Türk’te Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge’de önemli açıklamalarda bulundu.

“S-400’ler henüz aktif değil”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklaması şu şekilde: “S-400’ler henüz aktif değil çalışmalar var ama aktif değil. S-400’ün aktif hale getirilmesi konusunda yapılacakları askerlerimiz bilir, izah eder. Bu sistemi biz acil ihtiyacımız olduğu için aldık.”

İbrahim Kalın S-400 sistemlerinin aktive edilmesinin ertelendiğini açıklamıştı

Mayıs 2020’de Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Vaşington DC merkezli Atlantic Council’ın internet üzerinden düzenlediği “İdlib’in ve Suriye’de yerinden edilmiş kişilerin geleceği” başlıklı panelde konuşmuştu.

Açıklamasında, Erdoğan ve Trump’ın birkaç kez Patriot füzeleri hakkında konuştuğunu belirten Kalın, “S-400’lerin aktive edilmesi koronavirüs sebebiyle gecikme oldu ancak, ilerleyen zamanlarda planlandığı şekilde devam edecek” ifadelerini kullanmıştı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Borisov, Haziran 2020’de, S-400 hava savunma füze sistemleri ile ilgili talep gelmesi halinde Türkiye ile bu yıl S-400 sevkiyatına yönelik ek bir anlaşma yapabileceklerini, Ankara’nın ek sevkiyat talep etme hakkının da bulunduğunu söylediği ifade edilmişti.

İlgili olarak

İkinci parti S400 hava savunma sistemi tedariki için sözleşme imzalandı (Güncellendi)

Havacılık ve hava savunma sistemi meraklısı. Harp sanatları araştırmacısı.Savunma sanayi ile yakından ilgili. Edebiyat aşığı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD, NATO bünyesindeki dört uçağını Afgan Hava Kuvvetlerine teslim etti

ABD, 17 Eylül 2020 tarihinde, NATO bünyesinde işletilen dört adet A-29 Super Tocano uçağın…