Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri MQ-9 İHA ilk kez RED FLAG-Alaska tatbikatına katıldı

MQ-9 İHA ilk kez RED FLAG-Alaska tatbikatına katıldı

0

ABD Ulusal Hava Muhafızları’nın New York’taki Hancock Hava Kuvvetleri Üssü’nün 108. Saldırı Filosuna atanan MQ-9 Reaper insansız hava araçları (İHA) ilk kez RED FLAG-Alaska gerçekçi hava muharebe eğitimi egzersizine katıldı.

108. Saldırı Filosu Operasyon Direktörü Teğmen Aaron Brown, “MQ-9’u yerel olarak uçarken, New York’taki pilotları kontrol altına almadan önce birkaç test uçuşu gerçekleştirdik” dedi. “Başardık ve tatbikat boyunca hava operasyonları sırasında uçağı kontrol edecekler.

Brown’un tatbikat ile ilgili önemli açıklamaları şu şekilde:

“Geçmişte, MQ-9 geleneksel hava muharebe operasyonlarında yoğun olarak kullanılmadı. RED FLAG sırasında, platformlar arasında birlikte çalışabilirlik inşa etmeye çalışıyoruz ve MQ-9’un yeteneklerini ve bunların mücadeleye nasıl entegre edilebileceğini sergiliyoruz.”

“Tatbikat sırasında MQ-9, geleneksel uçak pilotlarının savaş alanını kapsamlı bir şekilde görüntüleyebilmeleri ve daha etkili planlar oluşturabilmeleri için simüle hedefler hakkında ayrıntılı bilgi sağlayarak yeteneklerini geliştiriyor. MQ-9 aynı zamanda çok uzun ömür sağlıyor, çünkü neredeyse 24 saat kesintisiz uçabiliyor ve avcı pilotlarının yakıtlarını daha verimli kullanabilmelerini sağlıyor.

İlgini Çelebilir!

Kraliyet Donanması’nın F-35B’leri ilk kez HMS Queen Elizabeth’e konuşlandı

Kraliyet Donanması’nda görev yapan pilotlar Wing Cdr. Adam Curd ve Lt. Cdr. Matt Foo…