Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Omega KC-707 tanker uçağı F-35 yakıt ikmali için sertifika aldı

Omega KC-707 tanker uçağı F-35 yakıt ikmali için sertifika aldı

0

Omega Aerial Refueling Services, KC-707 Hava Yakıt İkmal Uçağı, Lockheed Martin F-35 Lightning II’nin yakıt ikmali için sertifika almayı başardığını açıkladı.

Askeri birimler için havadan yakıt ikmali hizmetleri veren ABD şirketi olan Omega Aerial Refueling Services, Inc., KC-707 tanker / havadan yakıt ikmal uçağı, Kaliforniya Edwards AFB’deki uçuş testlerinin ardından Lockheed Martin F-35 Lightning II’nin yakıt ikmali için sertifika almayı başardığını açıkladı.

Omega Air Refueling’in Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Tüm filomuz artık bu son teknolojiye sahip uçağı desteklemeye hazırdır.” dedi.

Omega, ABD Donanması, Deniz Piyadeleri ve ABD müttefiklerinin operasyonel ihtiyaçlarını karşılayan havada yakıt ikmali platformları olarak hizmet etmek için özel donanımlı ve dönüştürülmüş tankerlerden oluşan bir filo ile havada yakıt ikmali hizmeti sunmaktadır.

Omega KC-707 ve KDC-10 filosuna sahip. Tüm OARS tankerleri şu anda yılda 1.200 saatten fazla yakıt ikmali hizmeti kapasitesine sahiptir. Buna ek olarak, şirket ABD Donanması ve ABD Hava Kuvvetlerini desteklemek için çeşitli geliştirme programlarına aktif olarak katıldı.

Omega, Hava Test ve Değerlendirme Filosu (VX) 1’i desteklediğinde en uzun E-2 Hawkeye uçuşunu kaydetti. Bu tarihi uçuşta, E-2D 8 saatten fazla havada kaldı. Ayrıca, 22 Nisan 2015’te Omega, Donanmanın UCAS programının bir parçası olarak insansız uçak olan X-47B’nin ilk bağımsız havada yakıt ikmali sırasında 4.100 pound (~1859 kg) yakıt ikmali yaptı.

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Çek Ordusu, İsrail’den hava savunma sistemi tedarik edecek

Çek Savunma Bakanlığı, ordusunu İsrail’in geliştirdiği hava savunma sistemleri ile d…