Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri OTOKAR, yerli zırhlı muharebe aracı Tulpar’ın yeni atış testlerini tamamladı

OTOKAR, yerli zırhlı muharebe aracı Tulpar’ın yeni atış testlerini tamamladı

0

OTOKAR, YouTube kanalında Tulpar zırhlı muharebe aracı (ZMA)’nın yeni test görüntülerini paylaştı.

Firma, Şereflikohisar’da gerçekleştirilen testler ile ilgili şu açıklama notunu paylaştı:

“Modüler yapısı ile insanlı veya insansız silah sistemleri, havan ve hava savunma sistemlerinin entegre edilmesine olanak sağlayan TULPAR Zırhlı Muharabe Aracımız Şereflikoçhisar’daki atış testlerini başarıyla tamamladı.”

Otokar’dan henüz testler ile ilgili detaylı bir açıklama gelmedi. Ancak görüntülerde Tulpar’da küçük çapta küçük kozmetik değişiklikler yapıldığı görülüyor.

Aracın hangi silah kulesi ile testler gerçekleştirdiği açıklanmazken görüntülere göre 25 veya 30 mm top sistemi ile atış gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.

TULPAR, gelecekte ortaya çıkabilecek gereksinimlere cevap verebilecek, 28000 kg ile 45000 kg arasında genişleme potansiyeline sahip çok amaçlı paletli araç olarak tasarlandı. Modüler tasarım yaklaşımı, farklı konfigürasyonlar için ortak gövde yapısı ve ortak alt sistemler kullanılabilmesini sağlıyor.

Hafif tanktan havan aracına, keşif aracından bakım aracına kadar çok farklı konfigürasyonlarda görev yapabilecek şekilde geliştirilen TULPAR modern muharebe sahası için önemli bir oyuncu.

İlginizi Çekebilir:

Tulpar Hafif Tankı sözleşmeyi bekliyor

Otokar’ın 2019’u nasıl geçti? Büyümeye tam gaz devam

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

İsrailli Elbit Systems’ten ABD’ye 442 milyon dolar tutarında gece görüş gözlüğü

Elbit Systems, ABD Ordusu için geliştirilmiş gece görüş gözlüğü (ENVG-B) sistemleri için 4…