Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Rusya yeni istihbarat uçağını test etmeye başladı

Rusya yeni istihbarat uçağını test etmeye başladı

0

Rus Rostec State Corporation’ın parçası olan United Aircraft Corporation’un OJSC Deneysel Makine İnşa Tesisi veya V. M. Myasishchev olarak bilinen tesis Perşembe günü yayımladığı bir basın açıklamasında, yeni istihbarat, gözetim uçağının operasyonel testlerine başladığını açıkladı.

Yeni istihbarat ve gözetim uçağı, Rus Hava Kuvvetleri için tasarlanmış ve modifikasyonlardan geçirilmiş bir AN-140-100 tipi hafif askeri nakliye uçağı üstüne inşa edildi. Yapılan açıklamada, “Uçakta ve uçak gövdesinde ve sistemlerindeki çalışmaları sonlandırmak için, uçak yer ve uçuş testleri için uçuş test üssüne taşındı.” dedi. Uçak tasarımının güvenliğini ve kurulu ekipmanların çalışabilirliğini doğrulamak için testler icra edilecek.

Tesis’in Genel Müdürü Alexander Gorbunov, “Chkalov Devlet Uçuş ve Test Merkezi ile birlikte şirketimiz ön test aşamasının sonunda, uçak V.P. tarafından gerçekleştirilen özel uçuş testlerine girecek. Şu anda, programın uçuşlarının yarısından fazlası tamamlandı.” dedi.

Haritacılık ve hava araştırma misyonlarını icra etmek için modernize edilen Antonov AN-140-100 uçağı, araziyi yüksek çözünürlükte fotoğraflayabilir. Uçaktan elde edilen yüksek kaliteli görüntüler, çeşitli alanlarda özellikle istihbarat alanında verilerin işlenmesiyle değerlendirilebilir.

Uçak, geniş bir alanda gözetim ve fotoğraflama görevleri yapmak için gövde bölümüne çeşitli kameralar ve sensörler ile donatılarak modifikasyonlara uğramıştır.

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Çek Ordusu, İsrail’den hava savunma sistemi tedarik edecek

Çek Savunma Bakanlığı, ordusunu İsrail’in geliştirdiği hava savunma sistemleri ile d…