Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Rusya’nın yeni insansız hava aracı Altius-U ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Rusya’nın yeni insansız hava aracı Altius-U ilk uçuşunu gerçekleştirdi

0

Rusya Savunma Bakanlığı (MoD), 20 Ağustos’ta Altius-U insansız hava aracının (İHA) ilk uçuşunu gerçekleştirdiği belirterek uçuşa dair görüntüleri sosyal medya hesabında paylaştı.

Savunma Bakanlığı 32 dakika süren ilk uçuşun, 800 m irtifada tam otomatik modda yapıldığını bildirdi.

Bakanlık, altı tonluk Altius-U’nun çeşitli araştırma geliştirilm faaliyetlerinin bir sonucu olduğunu ve istihbarat misyonlarının tamamını optik, radyo ve radar faydalı yükleri ile icra etmek üzere tasarlandığını söyledi.ö

Rus Havacılık Bakanlığına göre Altius-U insansız hava aracı 24 saatten fazla hava kalış süresine sahip ve uydu üzerinden kontrol ediliyor.

Ağustos ayının ilk haftası Rus insansız hava aracı Okhotnik ilk uçuşunu yapmıştı

Rus Savunma Bakanlığı, Sukhoi Tasarım Bürosu tarafından geliştirilen Okhotnik (Avcı) ağır insansız hava aracının ilk uçuşunu yaptığını ağustos ayının ilk haftası duyurdu.

Uçuş, test programı kapsamında Moskova saatine göre 12.20’de başladı ve yaklaşık yirmi dakika sürdü. Yer operatörü tarafından kumanda edilen uçak 600 metre irtifada hava üssü üzerinde çemberler çizdi ve başarıyla indi.

Sukhoi Tasarım Bürosu tarafından geliştirilen Okhotnik ağır insansız hava aracına dair teknik ve fiziki bilgiler henüz tasarım bürosu veya resmi makamlar tarafından açıklanmadı. Açık kaynaklardan edinilen bilgilere göre Okhotnik İHA düşük radar izine ve 20 ton kalkış ağırlığına sahip. Okhotnik kompozit malzemeyle inşa edildi ve üzerinde RAM boyası [“radar absorving coat” olarak belirtilmiş] var. TASS ajansına göre uçak en gelişmiş keşif teçhizatına sahip.

İlgini Çelebilir!

Çin’den İHA alan ilk Avrupa ülkesi Sırbistan oldu

Sırbistan, Çin’in Wing Loong orta irtifa silahlı insansız hava aracından 9 adet alacağını …