Anasayfa Haberler Genel Haberler Super Hornet Block III Birleşik Devletler donanmasının uçak gemilerine entegre olacak

Super Hornet Block III Birleşik Devletler donanmasının uçak gemilerine entegre olacak

0

Boeing Defense yapılan açıklamaya göre Boeing, Super Hornet Block III  çok rollü uçaklarını ABD donanması uçak gemisi filolarına entegre etmeye başlayacak. Super Hornet , on yıldan fazladır ABD donanması uçak gemilerinin ana omurgasını oluşturmaktadır.

Savaşta kanıtlanmış Super Hornet, geleceğe yönelik son teknoloji, yeni nesil çok rollü yeteneği, mevcut ve yeni tehditleri etkisiz bırakıyor. Super Hornet, herhangi bir ülkenin hava veya deniz hava kuvvetlerini modernize etmek için gerekli olan yetenek, esneklik ve performansa sahip. Super Hornet’in iki versiyonu – tek koltuklu E modeli ve iki koltuklu F modeli – hava üstünlüğü, hassas güdümlü silahlarla gündüz / gece vuruş yeteneği, eskort görevi, yakın hava desteği, düşman hava savunmalarının bastırılması, deniz vuruş yeteneği, keşif, ileri hava kontrolü ve tanker görevleri gibi neredeyse bütün görevleri yerine getirmektedir.

Yeni F/A-18 Super Hornet Block III pilota birçok uzun mesafeli hedefi görme, izleme ve hedefleme yeteneği sağlayan yeni bir 10×19 inç dokunmatik ekran içeren Gelişmiş Kokpit Sistemi sunacak. Super Hornet Block III, Hizmet Ömrü Analizi Programından çıkarılan derslerle 3.000 saat ilave hizmet ömrü sağlayacak.

Konform yakıt tankları, F / A-18 Super Hornet Block III’e entegre edilerek düşük sürtünme ve uzun harekat yarıçapı sağlayacak. Yakıt tankları, 3.500 pound yakıt taşıyabilir ve sürtünmeyi azaltarak uçağın daha uzun süre çalışmasını, daha hızlı gitmesini ve / veya daha fazla ağırlık taşımasını sağlar.

F / A-18 Blok III Super Hornet

F / A-18 Süper Hornet Blok III, karıştırılabilecek bir radara bağlı kalmadan tehditleri tespit edebilen bir Blok II Kızılötesi Arama ve Takip (IRST) sistemi sayesinde yeni uzun menzilli algılama özelliklerine sahip olacak.

Block II programının kanıtlanmış kabiliyeti ve başarıları, ABD Donanması tarafından Mart 2019’da Boeing’le Blok III Super Hornet’ler için yapılan bir tedarik sözleşmesi imzalanarak taçlandırıldı.

Boeing’in, Blok III test jetlerini ABD donanmasına teslim etmeye başladı. ABD havacılık devi Boeing, 8 Mayıs’ta F / A-18 Blok III Super Hornet savaş uçaklarının ilkini hangardan çıkardı. Şirket, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Bu test jetlerinden ikisi, pilotların güncellenmiş jetlere alışması ve taşıyıcı uçuş testlerinde kullanılmaları için ABD Donanmasına gidecek” dedi.

İlgili Olarak:

Boeing ilk F / A-18 Block III Super Hornet test savaş uçağını hangardan çıkardı

Boeing son F/A-18 Block II Super Hornet savaş uçağını ABD Donanmasına teslim etti

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ASELSAN ile ALTINAY ortaklığında DASAL Havacılık Teknolojileri faaliyete geçti

ASELSAN ve ALTINAY firmasının hali hazırda birlikte ürettiği çok rotorlu insansız uçan sis…