Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Boeing ilk F / A-18 Block III Super Hornet test savaş uçağını hangardan çıkardı

Boeing ilk F / A-18 Block III Super Hornet test savaş uçağını hangardan çıkardı

0

ABD havacılık devi Boeing, 8 Mayıs’ta F / A-18 Blok III Süper Hornet savaş uçaklarının ilkini hangardan çıkardı. Şirket, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Bu test jetlerinden ikisi, pilotların güncellenmiş jetlere alışması ve taşıyıcı uçuş testlerinde kullanılmaları için ABD Donanmasına gidecek” dedi.

F / A-18 Blok III Süper Hornet, ABD Donanması envanterindeki en güncel yüksek yetenekli, uygun fiyatlı ve mevcut taktik uçaktır. Süper Hornet, herhangi bir ülkenin hava veya deniz havacılık kuvvetlerini modernize etmek için gerekli olan yetenek, esneklik ve performansa sahiptir.

Süper Hornet’in iki versiyonu (tek kişilik E modeli ve çift kişilik F modeli) , hava üstünlüğü, hassas güdümlü silahlarla gündüz / gece hava saldırısı, avcı eskortu, yakın hava desteği, düşman hava savunmalarının bastırılması, deniz taarruzu, keşif, ileri hava kontrolü ve tanker görevlerini içeren taktiksel spektrumdaki hemen hemen her görevi yerine getirebilir.

Boeing’in Block III test jetlerini ilkbaharın başlarında Donanmaya teslim etmesi bekleniyor. Ardından hem NAS Patuxent Nehri hem de Deniz Hava Silahları İstasyonu (NAWS) Çin Gölü’nde testlere başlanacak. Super Hornet’in son sürümü, gelişmiş ağ altyapısı, azaltılmış radar kesiti ve 10.000 saatlik uçuş ömrüyle gelişmiş bir kokpit sistemi içeriyor.

İlgili Olarak:

ABD Donanması Block II Super Hornet savaş uçaklarını teslim aldı

Makine mühendisliği öğrencisi olan amatör bir fotoğrafçı. Havacılık, uzay ve savunma teknolojileriyle ilgileniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

ABD, Estonya’ya MQ-9 Reaper konuşlandırdı

ABD’nin Estonya’ya MQ-9 Reaper konuşlandırması, ülkede bu platformun ilk kez k…