Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Yunanistan donanması 11 adet VIKING METIS sişme bot siparişi verdi

Yunanistan donanması 11 adet VIKING METIS sişme bot siparişi verdi

0

Danimarka merkezli VIKING Life-Saving Equipment firması, Yunanistan Donanması’na 11 adet METIS METIS şişme bot (RIB) için sipariş aldığını açıkladı.

Bu, VIKING şirketinin Yunan şubesi VIKING Norsafe Life-Saving Equipment Hellas S.A. ile Yunanistan Deniz Kuvvetleri’ne bu bot tipinden temin etmek için imzaladığı ikinci anlaşma.

Arama ve kurtarma operasyonlarını desteklemek için gemilere konuşlandırılacak olan yeni RIB’lerin teslimatı, 2020’nin yaz aylarında başlayacak. MEKO tipi fırkateynler de dahil olmak üzere Yunan Donanması filosundaki gemilerde şu anda kullanılan botların yerini alması planlanıyor.

VIKING Norsafe Life-Saving Equipment Hellas Genel Müdürü John Georgiadis, “Bu başarılı ihaleyi bir araya getirme konusundaki özveri ve sıkı çalışmaları için ekibimizi tebrik ediyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.

Georgiadis, “Bazı çok sağlam ve köklü rakiplere karşı koyduk, ancak müşterinin çok özel gereksinimlerini karşılayabildik ve hatta bu gereksinimleri aşabildik.” dedi.

Georgiadis, sözleşmenin alınmasının Yunanistan Donanması’nın yeni Roussen sınıfı hücumbotlarda kullanılan bir çift “VIKING Norsafe METIS 600” botlarının daha önce başarılı bir şekilde satışına yönelik imzaların atılması ve kullanıma başlamasının ardından olduğunu belirtti.

11 botun tamamı VIKING’in Yunanistan’ın Thiva kentindeki yerleşkesinde inşa edilecek ve RIB’lerin teknik destek ve bakımıyla ilgili tüm sorumluluğu üstlenecek.

İlgili İçerikler

Naval Group firması, Yunanistan’la yapacağı endüstriyel ve akademik işbirliği planını sundu

Fransa ve Yunanistan Belharra anlaşması için çalışıyor

Yunan Donanması’nın Elli sınıf fırkateyni yine karaya oturdu

Özgün Yazı

Yunan Sahil Güvenliğine Genel Bakış

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

TCG Anadolu’nun pistinden ‘taktik’ sınıf İHA kalkabilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Sedef Tersanesinde çalışmaları süren …