Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Brezilya Hava Kuvvetleri yeni uçağını ABD’de test ediyor

Brezilya Hava Kuvvetleri yeni uçağını ABD’de test ediyor

0

ABD Ordusu ve Brezilya savunma sanayii şirketlerinin birlikte çalıştığı Brezilya Hava Kuvvetleri’nin yeni Embraer KC-390 askeri nakliye uçağı serisininin testleri ABD’de Yuma Proving Ground’daki test merkezinde devam ediyor.

En büyük askeri tesislerden (827.000 dönüm) biri olan Yuma Proving Ground, ordunun hava araçları testi için önde gelen test merkezidir. Yuma Proving Ground, Embraer KC-390 uçağının testleri için Brezilya’dan yaklaşık 70 kullanıcıyı ağırladı. Embraer KC-390, Brezilya ordusunun yakın gelecekte kullanmak istediği çok fonksiyonlu kullanımı olan, çift motorlu, jet motorlu bir askeri nakliye uçağıdır. Yuma Proving Ground’da ki personel K-390 testlerinde Embraer’i destekledi. Tüm bunlar uçağı sertifikalandırmak için birkaç test yapılmasını içeren bir sertifikasyon sürecidir. Ayrıca Brezilya Hava Kuvvetleri her kritik testi yapabilmek için ihtiyaçlarını belirledi. Hava Dağıtımı Test Sorumlusu Carlos Anaya’un açıklamasına göre, “Yuma Proving Ground’nin bu projedeki rol tümdonanımları tamamlamak, paraşütleri sistemini hazır etmek, enstrümantasyon verilerini toplamak, fotoğraflar, video ve menzil desteğini koordine etmektir”. 30 yıldır çalıştığı Embraer’ın uçuş test mühendisi olan Roberto Becker, Yuma Proving Ground’de ilk kez olmamakla birlikte, bu test süreci için buraya ilk kez geliyor.

Testten sonra uçağın yeteneklerinden emin olduğunu ve uçağın mükemmel çalıştığını arızasının olmadığını sistemlerinin ise çok iyi çalıştığını söyledi. Becker, uçağın temel sertifikasyondan geçtiğini ve şimdi Yuma Proving Ground’nin askeri görev sertifikasyonunu tamamlayacağını açıkladı. Bu süreçten memnun olduğunu ve gerçekten Yuma Proving Ground personelinin profesyonel ve ne yaptıklarından emin olduklarını söyledi.

İlgini Çelebilir!

Alman Ordusu PARS 3 LR füze alımının sonuçları neticesinde ağır eleştiri altında

Alman Ordusu’nun Tiger helikopteri için 418,8 milyon euro değerinde 680 adetlik PARS…