Anasayfa Haberler Oshkosh Defence Belçika Ordusuna 322 adet JLTV teslim edecek

Oshkosh Defence Belçika Ordusuna 322 adet JLTV teslim edecek

0
Belçika clv jltv Oshkosh Defence

Belçika Silahlı Kuvvetleri, 322 adet JLTV tedarik etmek için Oshkosh Defence şirketi ile sözleşme imzaladı.

Belçika Savunma Bakanlığı ile Oshkosh Defence şirketi arasında imzalanan sözleşme, 322 adet Oshkosh Komuta ve İrtibat Aracı (CLV) teslimatını içeriyor. Belçika’nın haberleşme sistemleri ile donatılmış CLV, JLTV (Joint Light Tactical Vehicles/Müşterek Hafif Taktik Araç) platformudur.

Oshkosh Defence yetkilisi John Bryant, “Oshkosh Defence, Belçika’nın silahlı kuvvetlerini Oshkosh CLV ile donatmayı seçmesinden onur duyuyor. Oshkosh CLV; yeni nesil koruma sistemleri, zorlu arazi şartlarında hareket kabiliyeti, hız, taşınabilme kabiliyeti, sorunsuz operasyonel ve lojistik sunarak, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) müttefikleri ile birlikte çalışabilirlik sağlıyor.” açıklamasında bulundu.

Söz konusu sözleşme, genellikle Yabancı Askeri Satışlar kanalı ile temin edilen JLTV zırhlı aracının ilk büyük çapta ve doğrudan ticari satışı anlamına geliyor. Kara Sistemleri Yöneticisi Albay Filip De Varé konuya ilişkin, “Belçika Silahlı Kuvvetleri, değer için paranın tek kriter olduğu, dünya çapında bir rekabeti seçti. CLV, Fransız ve Belçika Kara Kuvvetleri arasındaki uluslararası bir ortaklık olan CaMo programına entegre edilecek.” dedi.

Müşterek Hafif Taktik Araç JLTV

Oshkosh Defence JLTV, iki veya dört kişilik bir mürettebatı ve silahçıyı taşıyor. JLTV, mayına dayanıklı ve pusuya karşı korumalı (MRAP) arazi aracına benzer bir korumayı MRAP’ın üçte ikisi ağırlığı ile sağlayabiliyor. 6,4 ton ağırlığındaki JLTV, 120km/sa azami hıza ve 480 km azami menzile sahiptir.

Bir Oshkosh Corporation şirketi olan Oshkosh Defense, askeri araçlar ve hareketlilik sistemleri sağlıyor. Söz konusu JLTV araçları, Amerika Birleşik Devletleri Ordusu tarafından da kullanılmaktadır.

İlgili Olarak

Belçika MQ-9B SkyGuardian İHA’lar için sözleşme imzaladı

ERÜ Makine Mühendisliği mezunu. Savunma sanayii teknolojileri takipçisi, araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Prof. Dr. İsmail Demir’den 5. nesil F-35 ve Milli Muharip Uçak projelerine dair açıklama

Haziran 2017’den beri web sitesi, mobil uygulama ve sosyal medya platformlarından yayın ha…